Stráň Čistá Voda Zima Léto

Aktuality:

zima 2024

31.12.2023

Více...

Archiv zpráv >>


Aktuální počasí

Oblačnost: OBLAČNO
Směr větru: SEVERNÍ
Rychlost větru: SLABÝ VÍTR 2 m/s
Nárazy větru: - m/s
Srážky: 0 mm
Tepolota vzduchu: 22 °C

Více informací >>


Aktivity

Výlety pěšky

Stráň Čistá voda se nachází přímo na žluté turistické značce spojující Bartlovu lávku s rozcestím turistických cest Rovinka a nabízí tak nepřeberné množství pěších výletů. Z chalup je to na Rovinka ca. 20 minut. Rovinka se nachází na Žalském hřebeni, který spojuje vrchol Žalý s hlavními hřebeny Krkonoš.

Pro ambicióznější turisty je vhodná zejména tzv. Bucharova cesta, která vede z Rovinek přes tři kopce (Žalský hřeben) na Mísečky a dále je možné pokračovat na hřebeny Krkonoš – Vrbatova bouda, pramen Labe, Sněžné jámy, Vysoké kolo. Sportovnější turisté též mohou přejít přes údolí Labe na druhý hřeben a vyrazit přes Pláně, Klínové boudy, Bufet na Rozcestí na Luční boudu a případně na Sněžku nebo z Bufetu na Rozcestí směrem na Pražskou boudu a Černou horu.

Pro méně náročné turisty a pro rodiny s dětmi jsou vhodné zejména výlety na Benecko, na Žalý, na farmu huculských koní Janova hora nebo na Mísečky.

Pro plánování výletů je možné využít též autobusy, které Vás vyvezou až na hřebeny Krkonoš (na Špindlerovu boudu) nebo lanovek ve Špindlu (na Medvědín a na Pláně) a v Herlíkovicích (na Žalý).

Výlety na kole

Výlety na kole je možné plánovat z Rovinek několika směry. Jednak směrem na Mísečky a dále na Vrbatovu boudu. Dále směrem na Žalý a Vrchlabí a v neposlední řadě směrem na Janovu horu a Vítkovice. I při plánování cyklovýletů je možné využít tzv. krkonošské cyklobusy. Všechny lanovky též přepravují horská kola a je možné si ušetřit nějaké to stoupání.

Výlety s kočárkem

Přímo od chalup je možné podnikat výlety s kočárkem. Po asfaltové nebo zpevněné cestě s výjimečným provozem automobilů (pouze příjezd k chalupám) je možné podniknout výlety do Špindlu, na Benecko, na farmu huculských koní Janova Hora nebo na Mísečky.

Výlety autem nebo autobusem

Pro výlety autem či autobusem lze doporučit zejména zoologickou zahradu ve Dvoře Králové se safari, Kuks nebo sklárnu v Harrachově.

Koupání / plavání

Malý bazén pro děti nebo pro osvěžení se nachází přímo u chalupy Bumbálka.

Ve Špindlu je možné využít aquapark www.aquaparkspindl.cz) a dále plavecký bazén na Vojenské zotavovně Bedřichov (www.bedrichov.volareza.cz). Krytý plavecký bazén se nachází též v Jilemnici (www.sport-jilemnice.cz/plavecky-bazen/).

Venkovní koupaliště se nachází spíše v podhůří Krkonoš – ve Vrchlabí, v Mříčné, v Kruhu a v Koštálově.

Tenis

Tenis je možné hrát na tenisovém kurtu Zotavovny Přední Labská (cca 15 minut pěšky) nebo na kurtech Vojenské zotavovny Bedřichov (Špindl).

Grilování, pivo

Po dohodě Vám přímo u chalup rádi ogrilujeme prase, krocana nebo ovečku z našeho chovu. Samozřejmě je možné zapůjčit i přenosný gril. Pokud budete mít zájem, rádi Vám zajistíme i soudek s pípou.

Zimní aktivity >>